Nezařazené

Jak si poradit s kašlem a rychleji se ho zbavit

Trápí vás kašel různého původu? Kašel dokáže pěkně potrápit děti i dospělé a mnohdy dochází až k nepříjemným a dráždivým záchvatům kašle, které se nedaří zmírnit. Jak se ho co nejúspěšněji zbavit? Kašle se nezbavíte ze dne na den, nějakou dobu vás pěkně potrápí. Je potřeba rozlišovat, zda se jedná o kašel suchý a dráždivý nebo vlhký – produktivní kašel, při kterém vykašláváte hleny.

Přes den je rozhodně potřeba podporovat vykašlávání a rozpouštění hlenů. Večer je naopak potřeba kašel tišit, aby vás netrápil přes noc. K vykašlávání hlenů jsou vhodné různé sirupy, které rozpouští hlen a usnadňují tak jeho vykašlávání. K tišení kašle vám poslouží různé kapky nebo sirupy k tlumení suchého a dráždivého kašle. Důležité je oba tyto druhy nekombinovat a léky určené k vykašlávání
Nemusíte hned sahat po lécích, vyzkoušet můžete také přírodní lékárnu a nezatěžovat tak tělo léky.

PŘÍRODA LÉČÍ – VYZKOUŠEJTE SÍLU BYLINEK
Nechcete do sebe zbytečně cpát různé medikamenty z lékárny? Vaše tělo nemusíte zbytečně dopovat různými chemickými léky, které zatěžují lidský organismus. Chcete něco šetrnějšího? Pak vyzkoušejte účinné přírodní metody, které vám mohou pomoci zbavit se kašle. A na jaké přírodní produkty se můžete při kašli spolehnout? Nezapomínejte na dostatečný až zvýšený příjem tekutin, které taky napomáhají rozpouštět hlen. Různé bylinné čaje vám pomohou ulevit od čaje a rychleji se ho zbavit.

Na kašel vám pomůže
·         tymiánový sirup (lze koupit nebo si ho můžete doma uvařit sami)
·         cibulový čaj nebo sirup (povařená cibule smíchaná s medem nebo cukrem)
·         lipový čaj
·         bezinkový čaj
·         jitrocelový sirup
·         mateřídouškový čaj

Dopřejte si také při vaší léčbě klid a pobyt v teple, zbavíte se tak nepříjemného kašle mnohem rychleji a brzy budete opět fit.