I krycí plachta vám může nabídnout něco navíc

I krycí plachta vám může nabídnout něco navíc

Výhody solární plachty na bazén jistě brzy oceníte i vy! Jedná se především o to, že je lepší si koupit takovou krycí plachtu na bazén, která vám toho může nabídnout mnohem více, než plachta obyčejná. Zatímco klasická krycí plachta vodu v bazénu pouze chrání před znečištěním, tak solární plachta ji ještě navíc ohřívá, a to bez jakékoli spotřeby energie, za kterou byste museli platit. Solární plachta je totiž zhotovena ze speciální fólie, která vodu v nádrži ohřívá díky slunečnímu záření.
listy palmy u bazénu
Energii ze slunečního záření přeměňuje na teplo, které následně předává vodě. Nezbytnou podmínkou k tomu, aby vše fungovalo, proto je, že musí plachta ležet na hladině vody. A to je vše, co musíte zajistit pro to, aby voda ve vaší koupací nádrži byla příjemně teplá. Ovšem to ještě zdaleka není všechno, protože stejně tak, jak plachta vodu ohřívá, tak ji zároveň brání před ochlazením v průběhu noci. Teplota vody se tak po proběhlé chladné noci příliš nezmění. Takže všichni ti, kdo se rádi koupou v teplé vodě, mají skvělou příležitost, jak si takovou relaxační koupel dopřát, aniž by je to stálo peníze spojené s aktivním ohřevem vody.

husky v bazénu

Dokonalé krytí nádrže je samozřejmostí

Nicméně platí, že solární plachta i při své další funkci navíc, je stále také kvalitní krycí plachtou, která se postará o to, aby do vaší vody nevnikly žádné nežádoucí nečistoty. Toho je možné dosáhnout jedině v případě, že zvolíte ten pravý rozměr bazénové plachty, takže poté, co plachtu upevníte k okraji nádrže, zde nezůstane žádný otvor anebo mezera, kudy by se dovnitř mohlo dostat znečištění.

Máte specifický rozměr bazénu a žádný z nabízených standardních rozměrů vám nevyhovuje? Nepropadejte panice! Klidně si můžete nechat zhotovit plachtu na míru přesně podle vašich specifických požadavků. A vybrat si můžete nejen rozměry, ale také konkrétní materiál, ze kterého bude plachta zhotovena.