Péče o váš vůz musí být stejně dobrá jako péče o vás samotného
Nezařazené

Péče o váš vůz musí být stejně dobrá jako péče o vás samotného

Kdo se dokáže postarat o sebe, dokáže se již postarat i o něco jiného. Mnozí motoroví nadšenci se o své čtyřkolové miláčky starají mnohem více než o sebe. Auto sice vydrží, ale oni ne. Ale to vůbec nevadí, protože věci přetrvají určitě déle než my. A je dobré, že se někdo takhle zhlédne v opravě, rekonstrukci, údržbě starších vozů nebo i motocyklů a dalších strojů, které by se jinak bez věrné péče těchto fanoušků již dávno ocitly v propadlišti dějin. Upínat se sice na předměty, namísto na lidi, je poněkud sociálně nezdravé trávení volného času, někdy je to možná lepší. Zvláště, pokud člověk jedná s lidmi neustále každý den, tak si poté rád promluví i s někým, kdo mu alespoň neskáče neustále do řeči.
historický hasičský vůz.png

Kvalita musí být

Je nutné kupovat výrobky té největší kvality, ať už levnější nebo dražší, pokud chceme uchovat danou věc co nejdéle proti zubu času. Jistě, určitá dávka tvrdé práce a píle je zapotřebí také, pokud ale nemáte kvalitní oleje, maziva, nářadí, barvy apod., máte půl práce zmařeno. je záruka kvality, pokud ovšem chcete to nejlepší. Jakmile vám stačí i něco horšího a nejste tak nároční, jak byste sice měli být, tak si určitě vystačíte i s méně kvalitními přípravky.
konve oleje.jpg

Hlavně je nutné si to užít

Pokud něco neustále udržujete proto, že z toho mají potěšení ostatní, ale ne vy – tak toho raději nechte. Domluvte se, prodejte to a nechte to někomu, kdo se o to bude starat, jako o vlastní dítě. Spousta lidí zdědí historický vůz po rodičích, všichni je nutí do něčeho, ale oni o to nikdy zájem mít ani nechtěli. Ono se to totiž odrazí i na samotné péči, že byste byli nejraději, kdyby si to někdo „ukradl“. Proto je lepší varianta to zavčasu prodat za pěkný peníz a vyžít. Vždycky se na to můžete přijít podívat a zavzpomínat. Přinejhorším budete mít v životě o jednu věc na starost méně.