Nakupujte s rozumem
Nezařazené

Nakupujte s rozumem

Rčení „bez peněz do hospody nelez“ už v dnešní době leckde neplatí. Už je i v nás celá řada obchodů, do kterých člověk může bez peněz nejen vstoupit, ale i si odsud něco odnést. Přičemž nemusí vůbec nakupovat „za pět prstů“.
Už dávno i v našich končinách existuje možnost nakupovat na splátky u nebankovních společností. Tedy varianta, kdy člověk přijde, vybere si, co se mu líbí, a odchází i s vybraným.
výměna zboží za peníze
Může si takto dopřát i nákup na splátky bez navýšení, jenž je bezesporu výhodný a pro který platí vlastně jenom to, že člověk musí dodržovat splátkový kalendář, tedy platit v přesně stanovených termínech.
Ovšem jsou nejednou i případy odlišné.
A v těchto případech jiných si pak člověk musí všímat především údaje známého pod názvem RPSN, tedy informace o tom, kolik si zákazník při koupi daného zboží za toto kvůli splátkám připlatí. Tento údaj se liší obchodník od obchodníka a hraje nejednou zaručeně nezanedbatelnou roli. Protože u někoho z podnikatelů si tímto způsobem připlatíme málo, u někoho ale klidně i o dost víc, a může se stát, že právě díky tomuto není v konečném důsledku nákup ani zdaleka tak výhodný, jak by se zprvu mohl zdát, respektive může být přímo drakonicky předražený.
Někdy si tak na splátky nakoupíme výhodně, jindy ne. Je tedy těžko říci, zda je splátkový prodej dobrá nebo špatná věc. To se dá říci teprve tehdy, kdy si zákazník zjistí nejen to, na kolik ho nákup přijde, ale i to, jaké jsou nabídky nebankovních společností nebo jak dlouho tyto působí na trhu.
online prodej
Jedno je však jisté. A sice to, že se tento typ prodeje musí takové společnosti vyplatit. Prodejci nejsou charitativními organizacemi, jež by zákazníky dobrovolně zvýhodňovaly na svůj úkor. Vždycky jde především o byznys. A je tak jenom na zákazníkovi, zda na daná pravidla přistoupí či zda raději počká na dobu, kdy už bude mít našetřeno na koupi bez splátek.
Každopádně není takový nákup na splátky automaticky výmyslem šizuňků, jak praví . A jde jen o to, zda se zákazník nechá odřít z kůže nebo ne. Protože pochybným podnikům u nás bude kvést pšenka jen do doby, dokud budou lidé ochotní nechat se vzít na hůl. A je jen na vás, budete-li jedněmi z nich nebo ne.