Libra klesla a zákazníci si mnou ruce
Nezařazené

Libra klesla a zákazníci si mnou ruce

Nejen turistické agentury oznamují, že pád měny příznivě ovlivnil turistický ruch. Zemi minulý měsíc navštívilo až o 5% více lidí, než loni. Účelem cesty byly vánoční nákupy. A proč přiletěli právě zde? Kvůli výrazně nižším cenám.
Města, která jsou nejvíce v období Vánoc navštěvována, jsou Londýn a Manchester. Velmi navštěvovaná jsou ale i jiná místa, kam bychom mohli zařadit Bristol, či Liverpool.
královna na mincích
Brexit byl pozitivní v tom smyslu, že klesla měna a lidé přiletěli utrácet nespočetně mnoho peněz právě sem. Jedná se o nevídanou věc, která se v Británii ještě nikdy nestala. Je zvyklá na největší návštěvnost a turistickou obci ze strany Ameriky, ale ta Evropská není tak velká zvláště v zimních měsících. Evropané více preferují Francii, Německo ale i Polsko. Severní země nejezdí na nákupy nikde jinde, než mezi sebou a to hlavně Finové a Norové.
sbírka mincí
Běžní turisté utratí v Anglii téměř půl miliardy liber za rok. Vzhledem k tomu, že měna poklesla, tak se očekává ještě mnohem více. Má to ale i obrácenou stránku mince. Ve chvíli, kdy se Britové vypraví do Evropy nebo Ameriky, zjistí, že jejich měna velmi klesla a pro ně už to tak pozitivní nebude.
Měnový deficit navíc ještě stále není ustálen a nejspíš bude klesat i nadále, což podpoří turismus. Počítá se i s tím, že lidé budou do Británie létat i ze vzdálenějších koutů. Dokonce i někteří Češi se mají v plánu vydat na vánoční nákupy právě do Londýna a to alespoň na víkend. Nejedná se ale o žádný výrazný posun nahoru, že by musely být povolána speciální letadla, ale i tak je zde vidět navýšení oproti minulému roku ve stejném čase.
peníze Velké Británie
Několik Američanů se vydává na nákupy přes oceán s tím, že se nemusejí obávat velkého rozdílu mezi dolarem a librou. Momentálně jelibra na jednatřiceti českých korunách a dolar na dvaceti čtyřech korunách, což není opravdu výrazný rozdíl.