Chcete se bát? Hororové filmy, které prostě musíte vidět

Chcete se bát? Hororové filmy, které prostě musíte vidět


Děsivé dědictví / Hereditary (2018)
 
Psychologický thriller zabývající se otázkou nevyhnutelnosti dědictví.
Film sleduje rodinu Annie Grahamové, které před nedávnem zemřela matka Ellen– velmi silná osobnost, ovlivňující celý její život. O několik dní později při tragické nehodě zemře její autistická dcera Charlie a Annie se zhroutí celý svět. Zatímco se snaží vyrovnat se svou ztrátou, kolem jejího syna Petera se začínají stahovat temné síly, které, jak se zdá, mají co dělat už s Ellen.
člověk v mlze
 
Hodnocení ČSFD: 66%
 
 
Sestra / The Nun (2018)
 
Film obajsňuje původ démonické sestry ze snímku V zajetí démonů 2.
Mladá sestra Irene je požádána, aby se s otcem Burkem vydala do starého, polorozpadlého kláštera v Rumunsku, který se stal dějištěm prapodivné smrti jedné ze sester, která byla objevena až po svou letech.
V malé vesničce nedaleko kláštera se seznámí s Frantíkem, který tělo objevil, když dovážel do budovy nové zásoby. Protože zná cestu, nabídne jim doprovod a Irene s Burkem se vydávají do víru  tajemných stínů, vidin, hádanek a tajemnství, o kterých je lépe nemluvit.
 
Hodnocení ČSFD: 57%
 
 
Kostka / Cube (1997)
 
Probutíte se v místnosti spolu s dalšími pěti vězni. Konkrétně s v místnosti, která je s těmi dalšími vzájemně propojená množstvím tunelů, které jsou plné nástrah. Jak jste se sem dostali? A jak se odsud dostat? Existuje vůbec cesta ven?
Na tyto otázky vám odpoví hororový film Kostka, předchůdce světoznámého SAW.
 
Hodnocení ČSFD: 74%
 žárovka na stole
 
 
Mandy / Mandy – Kult pomsty (2018)
 
Red – pracující jako dřevorubec na severozápadě Ameriky a Mandy – ilustrátorka, která pracuje v místním malém krámku, žijí osamělý, ale poklidný život ve svém domku hluboko v lesích.
Idylu všas naruší náboženský kult, v jehož čele stojí psychotický Jerremiah, který si vezme za cíl získání Mandy jako další z jeho hraček. Red se vydá na cestu pomsty spolu se svou kuší a metalovou hudbou v pozadí.
 
Hodnocení ČSFD: 59%
 
 
 
Matka! / Mother! (2017)
 
Snímek plný symboliky sleduje manželský pár, žijící poklidný život ve velkém domě, obklopení přírodou. Klid však začnou narušovat nevítaní návštěvníci, kterých stále přibývá.
 
Hodnocení ČSFD: 57%
 
 
 
Tajemství smrti slečny neznámé / The autopsy of Jane Doe (2016)
 
Vypadá to jako další normální den pro otce a syna pracující v rodinném podniku jako koroneři. Alespoň dokud se jim v pitevně neobjeví tajemná neznámá dívka, jejíž přítomnost nevyvolává napětí jen v nich dvou, ale jak se zdá i v okolním prostředí, které se začne přizpůsobovat přáním mrtvé dívky.
 
Hodnocení ČSFD: 74%
 
 
 
Zhasni a zemřeš / Lights Out (2016)
 
Ještě nyní, kdy  už je Rebecca dospělá, není si zcela jistá, zda může v klidu zhasnout světlo. Když tedy začnou jejího mladšího bratra Martina žijícího s matkou pronásledovat stejné vize jako ji, když byla malá, je jí jasné, že musí začít něco dělat dřív, než všichni zemřou.
 
Hodnocení ČSFD: 66%