Kdy je betonový plot vhodný

Kdy je betonový plot vhodný

Pokud máte pozemek, ať už u domu či zahrady, je dobré zvážit jeho oplocení. Je k tomu hned několik dobrých důvodů. Předně tím zabráníte cizím lidem, aby přes váš pozemek chodili. U nás totiž stále existuje právo volného průchodu krajinou, což znamená, že pokud není dané místo oplocené, je možné přes něj přejít. Samozřejmě bychom zde neměli nic ničit ani sbírat, avšak zdaleka ne každý je tak ohleduplný.

Ovšem to není ani zdaleka jediná výhoda. Plot zároveň představuje překážku pro zloděje, což je následně zohledňováno při trestním stíhání pachatele. Navíc, pokud máte domácí zvířata či malé děti, jim tímto zabráníte, aby v zápalu hry vběhly na silnici.

betonp3

Je tedy jasné, že postavení plotu má samé výhody. Ovšem otázkou je, z jakého materiálu jej postavit. Těmi nejpoužívanějšími jsou v současné době především pletivo a dřevo, a to hlavně pro svou relativně nízkou cenu a snadnost montáže.

Jinou možností je beton, avšak zde mnoho lidí odrazuje jak cena, tak náročnost stavby. Je jasné, že oproti ostatním má tento materiál nezpochybnitelné výhody. Ospravedlňují ale jeho cenu? Kdy se hodí zvolit právě tento typ?

Abychom mohli odpovědět, je dobré si nejprve říci, jaké jsou vlastnosti betonu. Tou první je jeho neprůhlednost. Poskytuje tedy soukromí, nemusíte se bát, že vám budou kolemjdoucí koukat do zahrady. Dále je to pevnost. Zloděj jej nepřekoná ani zdaleka tak snadno jako pletivo či dřevěné plaňky. O odolnosti vůči vnějším vlivům a nízkých nárocích na údržbu nemluvě.

betonp4

Z výše uvedeného vyplývá, že betonový plot je vhodný pro pozemky nacházející se například v blízkosti frekventovaných cest, pro lidi, kteří preferují soukromí či ty, kteří mají hned u plotu například bazén.

Naopak není ideální pro ty, kteří si chtějí užívat výhledu ze zahrady a kteří rádi pozorují své okolí. Takoví si budou připadat odříznuti od světa.

Ať už se však rozhodnete jakkoliv, vždy si své rozhodnutí dobře promyslete, ať pak nelitujete.