Ketodieta, módní trend nebo opravdu pomůže?

Ketodieta, módní trend nebo opravdu pomůže?

Určitě jste už slyšeli pojem ketodieta nebo také proteinová dieta. Jedná se o lékaři uznávanou metodou při hubnutí. Skvělé výsledky je možné vidět už po pár týdnech. Hlavním požadavkem při této dietě je snížit příjem sacharidů na minimum. Při tomto stravování se tělo dostane do tzv. ketózy a tělo začne spalovat nejen podkožní tuk, ale také tuk útrobní.
hot dog detail

Co je to ketóza?

Jedná se o stav organismu. Vaše tělo vyrábí ketolátky z tuku, které jsou místo sacharidů využívány jako primární zdroj energie. Do tohoto stavu tělo dostanete, když budete přijímat na místo sacharidů spíše tuky. Do ketózy se vaše tělo dostane přibližně po 3 dnech.

V čem je ketóza přínosem?

Kromě hubnutí přináší velký benefit i pro epileptiky. Je dokázané, že při ketodietě dochází k menšímu množství záchvatů než normálně. Může také pomoci při Alzheimerově nebo Parkinsonově chorobě.
ztracení váhy

Proč zrovna ketodieta?

Při jiných dietách jsme často podráždění, hladní, unavení a nepříjemná. To u této diety nehrozí! Tato dieta slouží i jako detoxikace organismu. Kromě tuků, tělo spaluje i toxické látky a vyloučí naprosto vše, co vaše tělo nepotřebuje a nevyžaduje. Nehladovíte! Při ketodietě přijímáte živiny, které vaše tělo potřebuje pro správnou funkci.

Jak jíst?

Bohužel, příprava a plánování potravy pro proteinovou dietu je velmi náročná a to hlavně z časového hlediska. Ideální proto je využít jednu z mnoha stránek, které nabízí zhotovení jídelníčku nebo dokonce nabízí přímo ketodietní potravu.  Při této metodě nejsou od věci ani proteinové nápoje určené přímo pro ketodietu.

Méně cukrů, znamená lepší zdraví!

Poslední dobou se stále mluví o škodlivosti cukru, který prokazatelně škodí našemu tělu. Při nižším příjmu cukru se budete cítit nejen lépe, ale bude to vidět i na vašem chrupu, který je přijímanými cukry velmi ovlivněn.

Je pohyb nutný?

Většina zdrojů uvádí, že při ketodietě není pohyb nutný. Měl by bát pouze jakousi pomocí pro rychlejší dosažení cíle. Při první fázi této diety se dokonce doporučuje nepřidávat jakékoliv fyzické aktivity, na které není vaše tělo zvyklé!