Koncentrovaný čistič plus pro bazény a příslušenství

Koncentrovaný čistič plus pro bazény a příslušenství

Pořídit si na zahradu bazén nemusí nutně znamenat značnou investici, prodávají se i nadzemní nádrže, které se po ukončení sezóny vždy demontují a zazimují. Pokládají se na rovný povrch s prosetým pískem či zeminou, na geotextilní podložku, a jejich objem je dostatečný pro relaxaci a osvěžení za teplého a slunečného počasí.

voda v bazénu

K bazénu by se mělo dokoupit i základní příslušenství, tedy desinfekční přípravky, filtrace s výkonným čerpadlem, schůdky a zakrývací plachta a mimo jiné i čisticí chemikálie, s nimiž zbavíte nečistot vnitřek bazénu a některé další předměty.

venkovní bazén

Kde se uplatní čistič plus

Zazimování bazénu – příprava nádrže před ukončením koupací sezóny je ideální příležitost k tomu, zbavit jí různých usazenin a nečistot, které neodchytila filtrace nebo je neodsál bazénový vysavač. Můžete k tomu využít ii speciální přípravek, který byl pro tyto účely vyvíjen, koncentrovaný základní PWS čistič plus. Lze jej použít na kámen, keramiku, některé kovy a všechny druhy plastů. Aplikuje se v ředěném stavu a nanáší se houbičkou nebo hadříkem, v ochranných rukavicích.

Zahradní fontány a jezírkačistič plus 3l je vhodný i pro důkladné zbavení nánosů nečistot u jezírek a fontán. Očistu lze provádět kdykoli v průběhu roku, nejvýhodnější je to opět v období před zazimováním. Mějte na paměti, že se jedná o chemikálii nebezpečnou pro vodní organismy, rostliny a zvířata, a důkladně zabezpečte, aby nedošlo k průsaku do spodních vod nebo jinam do okolního prostředí.

Příslušenství k bazénu – kromě samotné nádrže by se měla podrobit očistě i řada dalších věcí, které přichází do kontaktu s vodou a vlhkostí a s lidskou pokožkou, jako jsou schůdky, zakrývací plachty, filtrační nádoby, armatury (ventily, spojky, kolena) a hadice, bazénové vysavače, matrace, sedátka, hračky, plováky, teploměry atd.