Nebuďte závislí na elektrárnách
Nezařazené

Nebuďte závislí na elektrárnách

Spousta z nás už jistě byla na místech, kde nefunguje elektřina. Většina z nás je schopna bez napájení přežít. Ale dnešní mladé generace vyrůstají s vyspělou výpočetní technikou a ani si neuvědomují, že veškerý servis, který mají je díky elektrické energii. V případě, že by došlo k plošnému výpadku zřejmě by se zděsili, co všechno je napájeno elektřinou.
elektrické světlo.jpg
Proto je zapotřebí nebýt na elektřině závislý a občas zapojit i rozum. Jak bychom si poradili v případě výpadku? Ovšem nejde pouze o výpadek. Pokud pracujeme na zahradě, kde nedosáhne prodlužovací kabel musíme si nějak poradit. Nebo pokud pořádáme venkovní akce v přírodě, nějaké festivaly či workshopy venku. Ty všechny většinou potřebují minimálně zesilovací techniku, která potřebuje silný a soběstačný zdroj napájení.
Jistě bychom mohli využít solární energie, ale zatím neexistuje dostatečně velký a přenosný zdroj. Prozatím můžeme využít elektrocentrálu nebo dieselagregát.
Jedná se o dvě zařízení, která produkují elektrickou energii a vy si tak můžete kdekoliv vychutnat pohodlí a komfort technického vybavení. Elektrocentrála stejně jako dieselagregát funguje na principu spalovacího motoru. Ten po nasátí pohonné hmoty tedy benzínu nebo nafty díky tření vytváří elektrickou energii.
Na trhu se dnes můžeme setkat s mnoha nástroji s různými výkony. Vše samozřejmě udává cena. Pokud budeme chtít výkonnější přístroj logicky nás to bude stát víc.
konvektory.jpg
Výkon bychom samozřejmě měli odhadovat od příležitosti ke které elektřinu potřebujeme. Pole využití generátoru je široké. Můžeme se s ním setkat hlavně na festivalech, kde je využíván k napájení elektrické hudební aparatury.
Generátor bychom mohli přiřadit k malému motorovému vozidlu. Nejedná se tedy o nic ekologického, ale který způsob výroby elektřiny je. Pokud budeme chtít být ekologicky nezávadní měli bychom přemýšlet o obnovitelných zdrojích elektřiny nebo si prostě dát o elektřiny pau