Potřebná péče o nehty
Nezařazené

Potřebná péče o nehty

Jak jsme již psali výše, tak nehty jsou naší vizitkou. Více se o ně starají ženy, protože mají více možností, jak s nimi nakládat. Mohou si je lakovat, nechat si je prodloužit atd. Samozřejmě tuto možnost mají i muži. Ale už jste někdy viděli muže s gelovými nehty? Možná tak ve srandovním videu.
Tři základní kroky, aby vypadaly zdravě:
1.       Hydratace
2.       Vnitřní péče
3.       Vnější péče
 květ sedmikrásky
Hydratace
Vyživovat ruce bychom měli hlavně přes zimu. Ti lidé, kteří trpí ekzémy jistě vědí, o čem je řeč. Hydratační krém na ruce je tedy nezbytností každého z nás. Nejen dlaně z vnější strany potřebují namazat. Trpí také nehtová kůžička, které má tendence se zatrhávat a jinak poškozovat. Proto se pokuste nezanedbávat i tuto kůžičku.
 
Vnitřní péče
To, jak se stravujete a jaký máte životní styl se také ukazuje právě na nich. Je proto důležité jíst zdravě. Doplňovat vitamíny nejen práškami ale také ovocem, zeleninou a zdravě rozloženou stravou. Jestliže se snažíte dodržovat správný životní styl a stále se vám nedaří dosáhnout zdravě vypadajících nehtů, tak si můžete zkusit zajít na odběry, kde se ukáže, jaké vitamíny a látky vašemu tělu chybí. Jestliže nechcete na odběry krve, tak si zakupte doplňky stravy. Jedná se většinou o prášky, které v sobě mají látky, které pomáhají také vlasům a pokožce. Zakoupíte je v každé lékárně a drogerii. Pokud si nevíte rady, tak si nechte poradit přímo na prodejně.
 malování srdíček na nehty
Vnější péče
Vnější péče neboli manikúra. Do této kategorie patří to, jak se o ně staráte. Zda je pravidelně čistíte a stříháte atd. Měli byste tedy doma mít manikúru, kterou budete používat alespoň jednou týdně. Špína není nic hezkého pro lidské oko. Vždy tedy používejte pomerančové dřívko, abyste jí odstranily. Případně si umyjte ruce pomocí kartáčku a nehty si vydrhněte. Následující rada je spíše pro ženy. Pokud rády lakujete, tak je nechte alespoň občas odpočinout bez vrstvy laku. Případně používejte séra, které jim dodají potřebnou výživu.