Povinnosti podnikatele

Povinnosti podnikatele

Na nic nezapomeňte

Abychom mohli legálně podnikat, tak je potřeba vyřídit si a dodržovat jisté záležitosti a potom se nemusíme bát nějakých problémů. Jestliže začínáte a bude to Vaše první vlastní výdělečná činnost, tak je to náročnější, protože teprve budete zjišťovat co a jak. Jako první je zapotřebí na živnostenském úřadě vyřídit si příslušnou živnost, podle toho, jakou činnost chceme vykonávat.

muž s notebookem

Následně musíme počítat s poplatkem za přihlášení podnikání. Dále se musíme věnovat daním, protože je zapotřebí na finančním úřadě ohlásit placení daně z příjmu. Na rozdíl od zaměstnání musíme řešit zdravotní a sociální pojištění, přičemž na jejich vyřízení máme 8 kalendářních dní. Dále se povinnosti odvíjí dle typu činnosti, protože mnohdy je zapotřebí zajistit dokumentaci k BOZP či požární ochraně, přičemž bezpečnost je zapotřebí nepodceňovat. Dejte si pozor také na další záležitosti jako je silniční daň, jestli se Vás netýkají.

Vedení účetnictví

Finance je zapotřebí mít při vlastní výdělečné činnosti pod kontrolou, přičemž zároveň nám zákon udává povinnost vést daňovou evidenci či účetnictví. Druhý typ je složitější, ovšem týká se osob s obratem přes 25 milionů za jeden rok či jsou zapsané v obchodním rejstříku. Ať už se Vás týká jakákoliv možnost, tak vždy je potřeba dodržovat všechny náležitosti s ní spojené. Abychom nad účetnictvím nemuseli sedět hodiny a trápit se s ním, tak si jej nechte vést přes účetnictví Praha.

bíločerná kalkulačka

Stačí mu zasílat všechny potřebné dokumenty a profesionálové se o vše postarají. Nemusíte se tedy bát ani různých kontrol a jiných záležitostí, které mají za účel prověřit, jestli třeba nepodvádíte při placení daní či nemáte v účetnictví nějaké nedostatky. Společnost nabízí i další služby týkající se financí, což Vám za příznivou cenu může ušetřit dost práce a starostí. Ceny jsou individuální, přičemž samozřejmě Vám budou sděleny předem.