Proč může být půjčka oproti nemovitosti ihned zrádná?

Proč může být půjčka oproti nemovitosti ihned zrádná?

Pokud se díváme na televizní reklamy, může se nám zdát, že všechny naše problémy mohou být vyřešeny naprosto jednoduše půjčkou. To je produkt, na který je v televizi v současnosti nejvíce reklam, a není divu. Vydělává totiž svým poskytovatelům skutečně mnoho peněz, a navíc je velmi žádaný, zvláště v období před Vánoci.

Vzhledem k tomu, jak velký je o ni zájem, je pochopitelné, že existuje velká spousta druhů a typů, z nichž každý je určen pro jiný typ klientů. Velmi je však propagováno, že peníze dostanete prakticky okamžitě. To je představováno jako velká výhoda. A na tomto principu funguje ten typ, kde je půjčka oproti nemovitosti ihned vyřízena.

ukládání peněz do prasátka

Jedná se o typ, který je vhodný pro lidi s nižším příjmem. Jednoduše řečeno, dáte v zástavu svou nemovitost a dostanete okamžitě požadovanou částku. To ji dělá dostupnou široké škále lidí. Ve skutečnosti však tyto typy nejsou tak výhodné, jak se na první pohled zdá.

To, že dostanete peníze okamžitě, podporuje impulzivní rozhodování. Zkrátka, chcete si něco koupit a nemáte na to peníze, tak kontaktujete jednu z firem, které tyto rychlé půjčky nabízí, a peníze máte během několika minut k dispozici. Výhodné, že?

podpis smlouvy o půjčce

Bohužel nám stále rychlejší a jednodušší vyřizování půjčky nedává příliš možností se zamyslet, zda danou věc skutečně potřebujeme. Zkrátka si ji během několika minut koupíme, aniž bychom příliš uvažovali o následcích. Ty však v následujících měsících pocítíme v plné síle.

Tyto firmy totiž rozhodně požadují, aby dlužník splácel podle domluveného kalendáře. A i když některé firmy nabízí odklad splácení, stále budou chtít své peníze zaplatit. A tato částka je díky poplatkům a úrokům podstatně vyšší než ta, kterou jsme si půjčili.

Proto je rozhodně dobré se předem skutečně dobře rozmyslet, zda danou věc skutečně tak moc potřebujeme, a zda se bez ní nedokážeme obejít. Věřte totiž, že se vám tyto ušetřené peníze budou v budoucnu opravdu hodit.