Ústa domu
Nezařazené

Ústa domu

Podle staré čínské nauky Feng shui, která nás učí chápat vliv prostoru na člověka, je ústy domu nazývána v našich bytech a domech předsíň. Je to pochopitelné, neboť jde o první místnost, do které vstoupíme a která vítá nás po příchodu domů nebo přijímá naše návštěvy. Hosté si hned při otevření vstupních dveří udělají obrázek o vašem domově i o vašem celkovém přístupu k životu. Proto veselá rohožka a dekorace na dveřích vyvolá příjemný pocit, že vstupujeme do útulného a harmonického domova.
prázdná předsíň
CO NESMÍ V PŘEDSÍNI CHYBĚT
Odolná podlaha
Do předsíně vstupujeme obutí a v nepříznivém počasí přinášíme na botech špínu. Proto podlaha musí být připravena na tuto zátěž. Oblíbená je keramická dlažba, vinylová krytina i dřevěná podlaha. Kdo má rád v bytě koberce, nemusí se ho vzdát ani v předsíni. Jen je třeba vybrat zátěžový, který se dá snadno čistit.
stylové vchodové dveře
Předsíňová stěna
Tvoří ji kombinace botníku, věšáku a zrcadla, doplněná skříní nebo komodou. Každá návštěva uvítá, když se hned za dveřmi může při přezouvání pohodlně posadit, takže malá stolička by chybět neměla a samozřejmě vždy místo na odložení kabelky, tašek a deštníku. Dostatek úložného prostoru na pověšení bund, kabátů a bot je samozřejmostí. Ve velkém zrcadle připevněném na výšku má pak každý možnost překontrolovat svoji postavu.
rohožka vítejte
Dostatek světla
Předsíň má být světlá a vždy dobře osvětlená. Právě proto, že zde chybí okno, centrální osvětlení někdy nestačí a je nutné pořídit ještě stojací lampu před zrcadlo. Praktická je úsporná technologie LED, které nevadí časté spínání nebo orientační světla, reagující na pohyb.

Důležité detaily
Na stěnách obrázky s pozitivní tématikou, polička na odkládání klíčů a jiných drobností, fotografie rodiny a přátel – to vše navodí atmosféru prostředí, které nás vítá svou energií a zároveň reprezentuje styl zařízení celého bytu či domu.