YouTube vám prozradí, jak to vypadá v okolí vodního hradu Švihov

YouTube vám prozradí, jak to vypadá v okolí vodního hradu Švihov


Víte, že jediný vodní hrad v České republice se jmenuje Švihov, a naleznete jej v Plzeňském kraji, nedaleko levého břehu řeky Úhlavy? Tato unikátní památka láká každý rok tisíce návštěvníků a lidé se do těchto míst vypravují s jasnými záměry – poznat zvláštní kouzlo hradní stavby z 15. století a zároveň romantiku tamního prostředí.

kanál YouTube

Řeka Úhlava napájela boční kanál, který hradu zajišťoval v poměrně ploché krajině relativně velké bezpečí před případnými nájezdníky. Hradní objekt bylo totiž možno ve velmi krátkém časovém úseku zabezpečit tak, aby jej voda obklopila ze všech stran, a zároveň aby okolní krajina vytvořila nepropustný močál. V případě nouze prý bylo možné zatopit i hradní vnitřní nádvoří, takže by se jen stěží někdo dostal do vnitřních prostor hradního paláce.

Návštěvníci, kteří tato fakta znají, jsou zvědaví nejen na současnou podobu hradu, která zhruba odpovídá té původní, staré přes pět staletí, ale také na okolní krajinu, na řeku Úhlavu, co se tu klikatí v okouzlujících meandrech s převahou rozlehlých luk a vzdálených lesů. Proto se sem také vydávají vodáci, jež se chtějí vyhnout davovému prázdninovému šílenství na Vltavě.

vodní hrad Švihov

YouTube jako zdroj poznání

Chcete-li i vy zavítat k hradu Švihov, máte možnost nejprve nahlédnout pod pokličku tamní krajině skrze kanál YouTube. Máte tu k dispozici celou řadu videí, některá natáčená i z dronů – z výšky, takže budete mít perfektní přehled o tom, jak to v okolí Úhlavy vypadá.

Co vám však doporučujeme, je pomocí downloaderu YouTube https://www.stahujvidea.cz/youtube-video-downloader stažení nalezených videí, protože se může stát, že je jejich majitel odstraní. Stahování videa probíhá zdarma a v původní kvalitě, a to nejlépe na externí disk a duplikovaně pak na externí úložiště pod vaším jménem. Tím máte zajištěno, že o vámi stažená videa nepřijdete, a že je pak můžete kdykoli komukoli promítnout a nalákat dotyčného na kratší výlet či dovolenkový pobyt. A v okolí řeky Úhlavy je opravdu krásně, to nám věřte.