Co je to prostatitida a jak si s ní poradit? Víte, kdy je nutné vyhledat lékaře?

Co je to prostatitida a jak si s ní poradit? Víte, kdy je nutné vyhledat lékaře?

Ženy trápí gynekologické potíže, časté záněty a podobně, ale ani mužům se podobné problémy ani zdaleka nevyhýbají. Víte, co je prostatitida a jak ji léčit?

Co je to prostatitida a jak si s ní poradit? Víte, kdy je nutné vyhledat lékaře?

Stejně, jako se ženy musí potýkat s mnohými gynekologickými obtížemi, ani mužům se nemoci související s jejich pohlavními orgány nevyhýbají. Kromě zvětšené prostaty, je může ohrozit i prostatitida. Ne, nejde o stejný problém, ale jde o problém, který by se rozhodně měl řešit. Co je vlastně prostatitida, kdy může propuknout v chronické obtíže a jak ji řešit? Jakékoliv příznaky jistě není radno podceňovat. Co se ale mezi příznaky řadí?

nápis pohotovost

Pozor na záněty močového měchýře

Záněty močového měchýře mívají mnohem častěji ženy, to však neznamená, že by se muži neměli mít před touto nemocí na pozoru. Právě časté nebo opakované záněty močového měchýře jsou poměrně nebezpečné a u mužů mohou nakonec vyvolat i prostatitidu. A co je to za nemoc? Prostatitida erectmax je zánětlivé onemocnění, které vyžaduje užívání antibiotik. Pokud je zánět neléčený, může nemoc přejít do chronického stadia, v tom případě nejsou příznaky téměř žádné nebo jen zanedbatelné a o to větší je to problém. Akutní prostatitida se projevuje zejména při močení, moč se může zbarvovat a někdy se v ní začne objevovat i krev, močení je ztížené, bolestivé, pálí a nelze se vymočit úplně. Hodně to připomíná právě zánět močového měchýře, ale objevují se vedle toho i bolesti v tříslech, někdy bolesti pohlavního údu. Výjimečné nejsou ani bolesti v podbřišku.

lidské tělo

Kdy jít k lékaři?

Vždy je lepší, když se člověk podobným obtížím vyhýbá. Muži by obecně na zdraví prostaty měli dbát, je vhodné žít aktivní život, hodně se hýbat či dodržovat jistou životosprávu. Pomáhají i bylinky v čele s jedinečným kotvičníkem zemním. K lékaři je ale nutní zajít vždy, když se objeví potíže s močením nebo obtíže s erekcí. Právě fungování během sexuálního styku může také mnohé napovědět. Pálení při močení, bolesti nebo jiná barva moči, jsou ale vždy ukazateli, že není něco v pořádku a bylinky tyto problémy samy často vyřešit nemohou.

Nepodceňujte žádné příznaky a raději vše konzultujte s lékařem, ale třeba i lékárníkem, který vám rovněž může doporučit návštěvu lékaře včas.