Jak zabavit malé děti doma
Nezařazené

Jak zabavit malé děti doma

Máte doma předškolní dítko a uvažujete, jak ho zabavit? Jestliže ho skolila nemoc nebo je jen venku setrvale ošklivé počasí, možná už nevíte, co vymyslet. Klasické hračky už ho nebaví a vy byste ho rádi zaměstnali i jinak, než pohádkou nebo knížkou. Ideálně něčím, s čím si i předškolní dítě vyhraje samo. Máme pro vás pár osvědčených nápadů.
pastelky na obrázky
·         Modelína
Většina dětí si dokáže poměrně dlouhou dobu sama vyhrát s modelínou. Je však dost dobře možné, že to bude opravdu bavit i vás! Můžete modelovat různé postavičky, zvířata, nebo modelínu vyválet a vykrajovat různé tvary a ty poté dozdobit. Nebo můžete vyrábět z modelíny jídlo a zapojit tak modelínu do oblíbené hry na vaření nebo restauraci. Pořídit můžete i mašinku, která se podobá kuchyňskému mlýnku, ze které mohou děti vytlačovat různé tvary – oblíbená je hra na pečení cukroví nebo můžete točit zmrzlinu!
·         Samolepky
Malé děti milují samolepky. Můžete pořídit rovnou knížku nebo pracovní sešit, kde se mají jednotlivé samolepky doplňovat do obrázků. Nebo můžete kombinovat lepení s kreslením – můžete do obličeje dolepit třeba brýle nebo pusu, nebo pořídit samolepící korálky a kytičky a ozdobit nakreslenou princeznu. Uvidíte, že děti bude bavit kreslení a tvoření hned o to víc!
vybarvování obrázků
·         Malování vodou
Pořiďte obrázky nebo celé omalovánky, ke kterým vám stačí jen štětec a voda! Děti to baví zpravidla víc, než vybarvování pastelkami.
·         Dětské časopisy
Pokud ještě nejste čtenáři nějakého dětského časopisu, můžete nějaký pořídit. Je tu zpravidla hodně čtení, tvoření, úkolů a učení už pro nejmenší děti od dvou let.
·         Opičí dráha
Pokud nejsou děti nemocné, můžete vyzkoušet opičí dráhu. Stačí využít například tunel na prolézání, židle, polštáře, zakomponovat skákacího panáka. Současně můžou děti na jednotlivých stanovištích plnit různé úkoly typu vědomostní soutěže.
·         Pečení
Upečte si s dětmi cukroví nebo perníčky! Děti většinou velice rády tvoří v kuchyni, a proto, když už nevíte, co byste podnikli, upečte si klidně i mimo Vánoce perníčky. Děti mohou vykrajovat a hlavně pak zdobit!