Kdo se vám postará o dům?

Kdo se vám postará o dům?

Není vůbec divu, že měly domy už za poměrně dávných dob nejen své majitele, ale i správce. Ono je totiž skutečností, že dům nestačí jenom postavit, ale tento musí být opečováván, má-li svým obyvatelům nabízet dokonalé služby a dělat svému majiteli radost. A protože mají majitelé nemovitostí nejednou více a na všechno by už jednoduše nestačili, je normální, když se pro podobnou správu zjedná nějaký externista.

předání klíče

Kdyby se o takové objekty nikdo nestaral, dopadlo by to špatně. Jak si třeba mnozí z nás ještě vybaví, když si vzpomenou na doby socialismu a tehdejší chátrající budovy, trpící nezájmem úředníků, leností a ignorantstvím řemeslníků a ‚nedostatkem kapacit OPBH‘. A proto se i dnes často využívají firmy, které se majitelům o správu jejich budov všestranně postarají a ulehčí jim tak život a zbaví je starostí. Protože to víte, na majitele by toho jinak bylo moc. Zatímco takhle to vyjde téhož majitele, třeba společenství vlastníků nebo bytové družstvo, vcelku levně. A je klid.

moderní budovy

Když se svěří správa nějaké nemovitosti na Brněnsku odborníkům, postará se brněnská správa nemovitostí o celou řadu záležitostí, o to, aby tu vše plynule a bezproblémově fungovalo, aby obyvatelé neměli problémy s užíváním takové nemovitosti. A není málo starostí, jež tu deleguje vlastník na tuto firmu a o které už se tedy nemusí starat. Vyřízeny jsou tím třeba běžná údržba a opravy společných částí domů, plánování oprav a údržby a příprava realizace rozsáhlejších oprav, drobné řemeslnické práce, evidence, plánování a zajišťování pravidelných revizí, zajišťování smluvních vztahů s nejrůznějšími dodavateli, vedení účetnictví, zpracování různých statistických výkazů, analýz či přehledů, evidence různých skutečností, vyúčtovávání, zpracování odečtů měřidel atd.

A zkuste si jenom představit, že byste si to vše měli u své nemovitosti zařizovat sami. To snad radši ani ne, že? To je lepší si na to zjednat odborníky.