Trampolína se dětem nikdy neomrzí.

Trampolína se dětem nikdy neomrzí.

Také vaše děti sedí nejraději doma a koukají do svých mobilních telefonů, hrají hry, nebo chatují s kamarády? Je to ve většině rodin stejné. Doba se změnila a místo venkovních her a zábavy děti nejraději tráví čas doma a stačí jim s kamarády komunikovat přes počítače a telefony. Dříve na děti platil trest domácího vězení. Prostě špatná známka ve škole, nedochvilnost, neudělaný úkol, nebo neuklizený dětský pokuj a bum, už tu byl trest. Jeden den máš zaracha. Týden zaracha. Děti byly opravdu potrestané. Dneska by se vám leda tak vysmály. Dnes se za trest odebírá telefon, s pevným počítačem je to horší, ten se odebírá těžko. Děti o venkovní zábavu nestojí, některé ještě navštěvují kroužky, třeba sportovní, kde se na čerstvém vzduchu proběhnou třeba hodinu týdně, ale i to je dost málo. Mladá generace pohodlní a tloustne. Je potřeba děti naladit, navnadit na nějakou atraktivní činnost, která je bude bavit, a trochu protáhnou svá těla na čerstvém vzduchu.

trampolína

Výborná je v tomto ohledu zahradní trampolína Goodjump.cz. Ta dokáže s dětmi divy. Skákání na trampolíně je neskutečně baví a dokonce i děti méně pohybově zdatní se při hopsání vyřádí. Pokud tedy váš syn, nebo dcera, není žádný sportovní přeborník, vůbec se nemusíte bát mu také trampolínu pořídit. Naopak. Uvidíte, jak ho náhle pohyb začne bavit, jak získá na pružnosti a dokonce dojde i k zlepšení jeho fyzičky. Nemusí přece rovnou metat salta, jde nám především o to, abychom děti rozpohybovali a to nějakou aktivitou, do které je nebudeme muset nutit, ale kterou budou samy nadšeně vyhledávat.

trampolína

Nemusíte se bát ani bezpečnosti. Pokud trampolínu na zahradě nainstalujete podle odborného návodu a budete dodržovat všechna bezpečností pravidla, tak se nebojte, že by se mohlo vaše dítě nějak zranit. Je ovšem dobré, trampolínu také zabezpečit proti větru, protože se může stát, že vám jí poryv větru převrátí, nebo poodnese a zde by už mohlo hrozit i riziko nějakého úrazu.