Procestujte řecké ostrovy v Jónském moři

Procestujte řecké ostrovy v Jónském moři

Proč je právě Řecko tak populární?
1.       Nízké ceny
2.       Teplé tyrkysové moře
3.       Starodávná architektura
4.       Neporušená subtropická příroda
5.       Mnoho příležitostí k výletům

přístav

Řecko je populární z mnoha důvodů. Jednak je o mnoho levnější než západní část Středomoří (například velmi drahé Španělsko a stále dražší Itálie a Chorvatsko) a jednak je díky svým ostrovům v Jónském moři zajímavé. Tradiční destinace, kterými jsou čtyři hlavní největší ostrovy, se letos podle cestovních kanceláří budou zaplňovat nezvykle rychle. Řecko je navíc jednou z těch destinací, kde není ještě takové horko – zdejší klima je díky moři teplé, ale nikoli suché, proto není tak nepříjemné. Dalším důvodem je, že mělké Jónské moře je teplé už v červnu a vydrží příjemné ke koupání až do konce září.

O jakých ostrovech je řeč?


o   Korfu
o   Kefalonie
o   Zakynthos
o   Lefkada


Jste fanoušky aktivní dovolené? Řecko budete milovat!

Jónské ostrovy, tedy ty, které jsou tradičně nejnavštěvovanější evropskými turisty, jsou stále oblíbenější hlavně proto, že vybízejí k mnoha místním výletům. Je možné si naplánovat dovolenou tak, abyste strávili pár dní na každém z velkých ostrovů – a že je co zde prohlížet a zažívat!

ostrov

Vydejte se prozkoumat jeskyně ve vnitrozemí Korfu nebo Zakynthosu
Vnitrozemí těchto ostrovů je hustě porostlé bujnou vegetací. Naleznete zde mnoho míst s přírodními tůňkami se sladkou vodou, můžete zde pozorovat mnohá zvířata a pestrobarevné papoušky nebo se projet skrz ostrov na čtyřkolkách.

Výlety lodí
Kromě potápění, surfování nebo vodních skútrů se můžete vydat samozřejmě také na ostatní a okolní menší ostrovy, kterých je v Jónském moři mnoho. Můžete se tak vydat na neobydlené ostrovy a prázdné pláže.

skály

Ubytování v Řecku
Abyste si zajistili skutečně nejvyšší komfort za nejnižší možnou cenu, je lepší si zařizovat first minute zájezdy, které jsou cenově nejpříjemnější. Pokud promeškáte, počkejte až na last minute, které mohou být stejně výhodné.