I muži by měli pečovat o svou pleť. Jak?

I muži by měli pečovat o svou pleť. Jak?

Kosmetika pro muže se stává u mužů stále oblíbenější, ty tam jsou doby, kdy muži své pokožce dopřávali pouze každodenní očistu v podobě vody s mýdlem. Dnešní trh je pro muže daleko přívětivější, a tak může být často pro muže široká nabídka produktů španělská vesnice. Pokud i vy se ztrácíte pod všemožnými lahvičkami v drogeriích, tento článek vám pomůže se v nich zorientovat.
 Mladý muž
1.       Správné čištění
Čištění je zkrátka základ a je úplně jedno, jestli se jedná o mužskou nebo ženskou pleť. Ta totiž nelze odbít obyčejným mýdlem, které pleť zbytečně přesušuje. Mužská pleť je náchylnější na tvorbu pórů, jelikož má aktivnější mazové žlázy. Muži tak díky tomu stáří v obličeji pociťují mnohem později než ženy, nicméně tvorba příliš velkého množství mazu a s ní spojený nepříjemný lesk, na radosti příliš nepřidá. Pravidelné čištění pleti jí zbaví přebytečného mazu a vyčistí póry, díky kterým zamezíte případné tvorbě pupínků. Sáhněte po produktu, který bude kvalitní, bez alkoholu a lze ho bez obav použít každý den.
 
2.       Peeling
Samotné čištění často nestačí, a proto je potřeba čas od času ošetřit pleť ještě peelingem. Hluboko uvnitř pórů se hromadí nečistoty, díky kterým pak může pleť trpět na nejrůznější nedokonalosti. Peeling se nemusí provádět každý den, bohatě stačí 2x týdně. Peeling v sobě obsahuje malé mikročástečky, ty pomáhají vyhlazovat pleť a důkladně čistí zanesené póry a odstraňují odumřelé kožní buňky. 
 Štětka na holení
3.       Hydratace
Často velmi opomíjená část pravidelné péče o pleť, přitom je pro její krásný vzhled klíčová. Každá pokožka začne dřív nebo později být náchylnější na vysoušení a ztrácí pružnost. Taková pokožka je pak daleko náchylnější k podráždění, zvlášť v případě, že se pravidelně holíte. Snadno tomu můžete zabránit pravidelným používáním hydratačního krému, ten dokáže uzamknout vlhkost v pokožce a pleť pak vypadá daleko lépe.