Specifické potravinové zboží
Nezařazené

Specifické potravinové zboží


V současné době je stále vyšší dostupnost různého specifického zboží. Lidé preferují různé životní styly. Mnozí lidé například jsou vegetariáni, vegani nebo preferují raw stravu. Lidí, kteří se stravují specifickým způsobem na základě svého soukromého rozhodnutí, přibývá. Na straně druhé přibývá lidí a to ve všech věkových kategoriích, lidí, kteří se specificky stravují prostě proto, že musí. Nemáme na mysli jen různé diety jako například diabetickou nebo šetřící, ale především různé potravinové alergie a intolerance, kterých bohužel rovněž přibývá. Nezřídka se stává, že lidé jsou celý život zdraví, s ničím nemají problém a v určitém věku je schvátí hned několik druhů alergií. Není čas na litování se, je třeba postavit se tomu čelem.

avokádo salát.jpg 

Aby potravinová alergie nebyla problém

Trpět potravinovou alergií je rozhodně nepříjemné. Pokud máte kvalitní produkty, ani si neuvědomíte, že máte nějaký hendikep. Pokud ovšem nemáte vhodné potraviny a jste nuceni vařit z vody, je to rozhodně těžké a složité. Není to tak dávno, kdy lidé s různými potravinovými alergiemi měli problém si nakoupit. Buď zboží prostě bylo obtížné sehnat, nebo bylo v takových cenových relacích, že pro ně bylo obtížné si toto zboží pořídit.

V současné době je situace mnohem lepší. Jednak speciální potraviny jsou často běžně dostupné i v hypermarketech nebo větších supermarketech, a také cena už není tak astronomická, jako bývala. Různé rostlinné pomazánky a dezerty v bio kvalitě nakoupíte za únosnou cenu, podobně také výrobky bez laktózy nebo bezlepkové produkty. A lze očekávat, že situace se bude i výhledově zlepšovat.
tofu salát.jpg

Lidé, kteří drží ze zdravotních důvodů dietu, a nepatří zrovna mezi ty bohatší, by měli vědět, že existuje speciální sociální dávka, která je určena na speciální výživu. Mimo jiné na ni mají nárok sociálně slabší těhotné maminky.