Zařiďte si doma vlastní dílnu
Nezařazené

Zařiďte si doma vlastní dílnu

Pokud byste opravdu rádi ve svém volném čase pracovali se dřevem nebo kovem, budete zákonitě potřebovat vlastní kutilskou dílnu, kde nebudete nikoho rušit a zároveň i vy sami získáte klid na práci. Nejideálnějším místem pro váš koníček je garáž.
nářadí v dílně
Klasická garáž
Garáže se odjakživa nepoužívaly pouze k parkování auta, případně jako skladiště, ale právě často hrály i úlohu dílen. Ideální stav je, když garáž není součástí domu, ale stojí vedle. Díky tomu nebudete rušit další spolubydlící a zároveň sami nebudete rušeni. Mírnou nevýhodou pak je chladno, které v garáži stojící mimo dům v zimních měsících panuje. Dům totiž garáž pasivně vytápí, ale jakmile není jeho součástí, musíte si ji vytápět sami. Dají se k tomu použít různé druhy přenosných topení, které jsou však energeticky poměrně náročné. Proto je dobré také garáž zateplit, a to pokud možno profesionálně.
stroj na frézování
Prefabrikovaná garáž
Ne každý má u doma nebo přímo jako součást stavby garáž. V takovém případě je dobré pořídit si prefabrikát z betonu, dřeva nebo plechu. Tento typ garáží se dnes běžně používá a rozhodně se nejedná o žádné nekvalitní výrobky. Pořídíte-li si prefabrikovanou garáž z betonu, bude mít stejné vlastnosti jako ta z malty a cihel. Dřevěné typy disponují horší tepelnou izolací a proto byste nad jejich zateplením neměli dlouho uvažovat. Alespoň v případě, že se nechcete svého koníčka přes zimu vzdát. Plechové garáže jsou nejlevnější, ale zároveň také poskytují nejnižší komfort. Dílnu si v nich ale zřídit můžete také. Je však nutné ji vyhřívat i v mírných zimách, jinak nachlazení neuniknete. Obecně platí, že prefabrikované garáže, a to ať už jsou z jakéhokoliv materiálu, jsou daleko levnější, než klasické typy. Často se dokonce jedná o kvalitnější konstrukce, musíte je však objednat u firmy, která má s tímto typem staveb dlouhodobé zkušenosti a umí je vyrábět na vysoké úrovni.